Grįžti prie pamatinių socialdemokratinių vertybių

Atsakymai „Socialdemokratui“ apie esamus ir būsimus LSDP iššūkius.

  • Kaip vertinate dabartinę LSDP padėtį Lietuvos politinėje arenoje ir situaciją pačios partijos viduje?

Blogai. Lietuvos politinėje arenoje stengiamasi mus parodyti nesąžiningais ir nekompetetingais, nesugebančiais rasti dorų ir kompetetingų tarp 20 tūkst. narių. Žinoma, ne be mūsų pačių pagalbos.

O viduje – pakrikimas. Nebėra pagrindinės vertybinės linijos, kuri vienytų. Dauguma partijos narių ką nors kaltina. Aš – taip pat ne išimtis. Daugiausia kaltinu save, kad tą, ką sakydavau, reikėjo rėkte išrėkti. Bet nesinorėjo, kad girdėtųsi išorėje…

  • Kokių svarbiausių pokyčių šiandien reikia LSDP?

Ideologinio atsinaujinimo. Grįžimo prie pamatinių socialdemokratinių vertybių, kaip jos suprantamos tarptautiniu mastu. Mūsų vadovai buvo pasidavę ne atsinaujinimo, o aklo atsijauninimo madai. Ir suformavo nesveiką atmosferą.

Nepakanka būti vyru ir kelerius metus padirbėti (ar „pasitrinti“) partijos organizacinėse struktūrose, kad pretenduotum į aukščiausias pareigybes Vyriausybėje. Jauni lyderiai ir lyderės, pretenduojantys ateityje užimti svarbiausias politinio pasitikėjimo pareigas, turi būti kokios nors srities profesionalais ir turėti ideologinį užtaisą, o dabar – sudaryti partijos idėjų skleidimo avangardą. Profesionali ir ideologinė kompetencija, o ne juodosios technologijos, turėtų būti pagrindinis jų karjeros įrankis.

  • Su kokiomis, Jūsų nuomone, politinės lyderystės problemomis susiduria Lietuvos socialdemokratų partija? Kokio lyderio reikia mūsų partijai?

Partijai reikia lyderio arba lyderės, kuris(-i) iki kaulų smegenų įsitikinęs(-usi) socialdemokratinės ideologijos pranašumu, yra charizmatinė asmenybė, galinti uždegti kitus partiečius, juos suvienyti bendram darbui.

  • Jūsų kalėdiniai ir naujametiniai palinkėjimai socialdemokratų bičiuliams ir Lietuvos žmonėms?

Mieli Bičiuliai, linkiu taikių švenčių, o naujaisiais metais likti Bičiuliais iš didžiosios raidės.

GM8R4119

Publikuota „Socialdemokrate“ 2016 m. gruodis Nr. 13(81).