Jonaviečiams pristatėme kino filmą apie A.M.Brazauską

Vasario 17 d. jonaviečius pakvietėme į dokumentinio filmo apie Jo Ekscelenciją Algirdą Mykolą Brazauską peržiūrą. Editos Mildažytės kurtoje juostoje, skirtoje pirmą kartą Lietuvos istorijoje visuotinai išrinkto prezidento inauguracijos 20-mečiui, atskleidžiamas A. M. Brazausko – iškilios, išmintingos, sąmojingos ir drauge subtilios asmenybės paveikslas.

Pilną salę žiūrovų rajono meras Mindaugas Sinkevičius kvietė įsiklausyti į filme kalbančio A. Brazausko žodžius ir atrasti jų prasmę kiekvieno iš susirinkusių į peržiūrą gyvenime.

Stebint filmą, salėje tvyrojo mirtina tyla, atrodė, jog kiekvienas atėjęs bando įsidėmėti viską, ką paskutiniais gyvenimo metais kalbėjo prezidentas. Filme A. Brazauskas atskleidžia savo požiūrį į daugelį dalykų, su kuriais susiduria ir eilinis žmogus. Šviesiame išminties fone liejasi žodžiai apie padorumą, atsakomybę, bėdas, kasdieninį gyvenimą, buitį, net bažnyčią.

„Pačia didžiausia blogybe laikau žodžio netesėjimą“ , – filme sako A. Brazauskas. Vėliau juostoje iškylančios A. Butkevičiaus ir Z. Balčyčio figūros tik paantrins, jog Jo Ekscelencija iš tiesų buvęs be galo atsakingas žmogus, o žodžio nesilaikymo negalėdavęs toleruoti.

Pasibaigus filmui, salę sudrebino gausūs plojimai. Žmonės skubėjo papasakoti apie savo pažintį ir susitikimus su prezidentu – visų jų atmintyje A. Brazauskas išlikęs kaip tvirta, didi, ryžtinga ir kartu šilta asmenybė.

Vakaro pabaigoje svečiai ir žiūrovai buvo pakviesti pratęsti bendravimą prie kavos ar arbatos puodelio ir pasikalbėti apie tai, kaip dabartinėmis dienomis būtų įmanoma išpildyti A. Brazausko lyg priesaką tautai išsakytus žodžius: „Lietuva turi išmokti gyventi pati“.

LSDP Jonavos skyrius