Kam atstovauja Vyriausybė?

Šįryt (2009-03-19), kaip visuomet, ruošdamasi į darbą, žiūriu „viena akimi“ Labo ryto laidą per Lietuvos televiziją. Staiga išgirstu neįprastą frazę „… mes visiškai palaikome Vyriausybę“. Iškart susidomėjau, kokia gi čia organizacija visiškai palaiko Vyriausybę? Matyt, tokia, kurios interesams Vyriausybė atstovauja. Pasižiūriu – ogi tai Investitorių forumas.

Labiausiai ši organizacija pasižymėjo savo „kryžiaus žygiu“ prieš solidarumą SODROS sistemoje, kovodama už taip vadinamų „lubų“ įvedimą SODROS įmokoms. T.y., kad daugiausiai uždirbantieji ir jų darbdaviai mokėtų SODROS įmokas tik iki tam tikros ribos. Pereita Vyriausybė atsilaikė prieš šios organizacijos spaudimą. Bet sprendžiant iš taip entuziastiškai rodomos paramos dabartinei Vyriausybei, ji gali palaikyti Investitorių forumo reikalavimus.

Žiūriu laidą toliau: juk pagal ištikimiausių rėmėjų idėjas galima nuspėti Vyriausybės veiksmus. Taigi, investitorių atstovai porina, kad socialinės, švietimo bei sveikatos išlaidos nepakeliamos Vyriausybei. Mini per daug dideles išlaidas vaiko priežiūros atostogoms, neįgaliųjų pašalpoms.

Taigi, lyg ir nubrėžia aiškią liniją, nuo ko Vyriausybė turi pradėti „taupyti“. Šiandien kaip tik įvyks Investitorių forumo renginys, kuriame jie mokys Vyriausybę, kaip dirbti. O tos pamokos skaudžiausiai gali „atsirūgti“ visiems kukliai uždirbantiems ir pensininkams.