Savivaldybių rinkimų kampanija prasidėjo: ką skaitysime?

Straipsnis publikuotas delfi.lt

Perskaičiau Remigijaus Šimašiaus straipsnį „Kaip susimauna komunizmas viešajame transporte“ (Delfi, 2014-05-25) ir gerokai nustebau.

Į kokias čia lankas pasuko gerbiamas Remigijus? Lyg ir ne politologas, ir ne transporto ekspertas.

Bet paskui supratau: Liberalų sąjūdis pradėjo rinkimų į savivaldybių tarybas kampaniją, ir, ko gero, pretenduojantis tapti Vilniaus meru R.Šimašius užvers mus straipsniais visais galimais Vilniaus ūkio klausimais.

Tikėkimės, kad solidesniais. Nes šis straipsnelis nepadarytų garbės nei politologui, nes transporto žinovui.

Visų pirma, jis pretenduoja į žemiausio populizmo žanrą, nes net 7 kartus kartoja terminą komunizmas įvairiais pavidalais. O ką šiais laikais dar galima pagąsdinti komunizmu?

Antras dalykas, nežinau, ar iš neišmanymo, ar sąmoningai klaidindamas, autorius suporuoja prorytietiškumą (suprask – prorusiškumą) su prokomunistiškumu. Gal čia kažkokie retrospektyvūs pamąstymai?

Nes šiuo metu galingiausioje rytų kaimynėje Rusijoje komunistai praktiškai jau nebeturi įtakos. Pagrindinė Putino režimo rėmėja ir įgyvendintoja partija Jedinaja Rossija yra konservatyvi, ne veltui Europos Taryboje ji priklauso Europos liaudies partijos (konservatorių ir krikščionių demokratų) politinei grupei.

Gal jau laikas būtų tapti šiuolaikiškesniu, ir pripažinti, kad dabartinė Rusijos politika yra grynai dešinioji? Nesu didelė „Jedinaja Rossija“ žinovė, bet esu skaičiusi, kad joje egzistuoja 4 politiniai klubai, kuriuose gimsta pagrindinės politinės idėjos: liberaliai konservatyvus, socialiai konservatyvus, konservatyviai liberalus ir liberalus. Taigi, komunizmu čia net nekvepia.

Na, ir trečias dalykas, visus R.Šimašiaus neigiamai vertinamus pakeitimus Vilniaus viešojo transporto sistemoje padarė liberalas Artūras Zuokas. Prie Vilniaus viešojo transporto sistemos plėtojimo nemažai buvo prisidėję socialdemokratai.

Neidealizuosiu, kad viskas buvo tobula, o juo labiau, kad viskas atitiko socialdemokratinę ideologiją. Bet… atėjo liberalas Zuokas ir atšaukė įlipimą pro priekines duris. Privačius vežėjus taip pat išgujo (Šimašiaus terminais sakant) liberalas Zuokas.

Sutinku su vienu Remigijaus Šimašiaus teiginiu apie viešąjį transportą: „Tobulų variantų turbūt nebūna.“ Bet grynindamas viešojo transporto politikos sąsajas su politinėmis ideologijomis gerbiamas Remigijus tikrai susimovė.